Для дому Для компаній

Сторінка для побутових споживачів
Електрика - друг чи ворог?
 
Електрична енергія - наш вірний помічник. Це світло в твоєму домі. Завдяки електриці працюють телевізор і комп'ютер , холодильник і пральна машина. Електропоїзди доставляють пасажирів і вантажі на  великі відстані. Електрика приводить в рух прилади і верстати на заводах. Але знай, що електрика може бути небезпечниою - якщо не дотримуватися простих правил поводження з нею.
 
Коли небезпечна електрика?

 
Як правило, на електроустановках нанесені попереджувальні спеціальні знаки або укріплені відповідні плакати. Всі ці плакати попереджають людину про небезпеку ураження електричним струмом, і нехтувати ними, а тим більше знімати і зривати їх неприпустимо.
 
Йдучи з дому і навіть з кімнати, треба обов'язково вимкнути телевізор, магнітофон, праску і інші електроприлади.
 
Ніколи не тягни за електричний дріт руками.
 
 Для попередження про небезпеку ураження електричним струмом.
 
 
 
 
 Для попередження про небезпеку підйому по конструкціях , при якому можливе наближення до струмоведучих частин, що знаходяться під напругою.
 
 
Для попередження про небезпеку ураження електричним струмом.
 
 
 
 
НЕ намагайтеся проникнути всередину трансформаторної підстанції або залізти на опору ліній електропередач.
 
НЕ беріть участь в крадіжці дротів з ліній електропередачі та кабельної продукції. Це небезпечно для життя і кримінально.
 
 
НЕ грайте з проводами, не намагайтеся пролити на них рідину.
НЕ розводьте багаття під лінією електропередачі.
НЕ наближайтеся до обірваних і провисшее проводам: вас може вразити крокові напругу. Поруч з проводом високої напруги на поверхні землі в радіусі 8 метрів утворюється небезпечна зона, яка проводить електричний струм - зона «крокової» напруги.
 
Як і всяка сила, електрика може бути небезпечним і навіть смертельним. Поводитися з ним треба дуже обережно і вміло. Всі експерименти з електрикою, як би ви не були цікаві, відкладіть до уроку фізики, там вас правильно навчать поводитися з електрикою.