Для дому Для компаній

Сторінка для побутових споживачів

ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ

ШАНОВНІ ЗАМОВНИКИ!

        Доводимо до Вашого відома інформацію про чинні нормативні документах з питань приєднання електроустановок замовників до електричних мереж:

- Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до електричних мереж суб'єктів природних монополій» (Закон України №5021-VI від 22.06.2012), діє з 01.01.2013
- «Правила приєднання електроустановок до електричних мереж» (постанова НКРЕ №32 від 17.01.2013), діє з 28.02.2013
- «Методика розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж» (постанова НКРЕ №115 від 12.02.2013) діє з 19.03.2013
- «Ставки оплати за стандартне приєднання електроустановок до електричних мереж першого ступеня (до 16 кВт) та другого ступеня (до50 кВт) на 2015 рік» (постанова НКРЕ №805 від 16.12.2014 діють з 23.01.2015
        Закон України ввів поняття: «стандартне приєднання» і «приєднання, яке не є стандартним».
Стандартне приєднання це приєднання електроустановки (крім електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії) замовника до діючих мереж електропередавальної організації на відстані, яка не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання.
Стандартне приєднання диференціюється за ступенями потужності:
- Перший Ступень (до 16 кВт включно) введена в дію з 01.01.2013
- Другий ступінь (від 16 кВт до 50 кВт включно) введена в дію з 23.01.2015
- Третій ступінь (від 50 кВт до 160 кВт включно) вводиться в дію з 01.01.2017

Враховуючи викладене ПАТ «Одесаобленерго» доводить до Вашого відома наступну Пам'ятку. 

ПАМ'ЯТКА
про порядок приєднання електроустановок замовників до електричних мереж
(для фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб) 

1. Стандартне приєднання

Перший ступінь: Потужність об'єкту до 16 кВт і відстань від точки забезпечення потужності до точки приєднання до 300 метрів
Другий ступінь: Потужність об'єкту від 16 кВт до 50 кВт і відстань від точки забезпечення потужності до точки приєднання до 300 метрів

1.1 Для приєднання об'єкта замовника до електромереж необхідно надати до відповідного РЕМ ПАТ «Одесаобленерго» (за місцем розташування об'єкта замовника) наступні документи:
- Заяву за встановленою Правилами формою (додається)
- Ситуаційний план з визначенням місця розміщення електроустановок та викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі 1: 2000 з визначенням місця розміщення електроустановок, земельної ділянки або прогнозованої точки приєднання.
- Копію документа, що підтверджує право власності або користування цим об'єктом або, за відсутності об'єкта, право власності або користування земельною ділянкою.
- Копію відповідним чином оформленої довіреності або іншого документа на право укладання договорів особі, яка уповноважена підписувати договори (при необхідності).

Для оформлення договорів про приєднання необхідно подати:
для фізичних осіб:
- Копію паспорта та ідентифікаційного коду
для юридичних осіб:
- Копії свідоцтва про державну реєстрацію,
- Свідоцтва про реєстрацію платника податку.
1.2 Обстеження об'єкта приєднання з визначенням необхідного комплексу робіт.
1.3 Оформлення договору про приєднання та технічних умов протягом 5 робочих днів з дня подання  заяви та надання всіх документів згідно п. 1.1
1.4 Видача замовнику для підписання договору про приєднання, технічних умов, як додатки до договору, і рахунку на оплату вартості приєднання або направлення замовнику листа- повідомлення, про те, що документи підготовлені і можна їх отримати в структурному підрозділі компанії.
1.5 Підписання замовником договору про приєднання.
1.6 Оплата замовником вартості приєднання.
1.7 Підготовка та направлення в проектну групу ПАТ «Одесаобленерго» технічного завдання на проектні роботи
1.8 Проектування, будівництво або реконструкція Компанією електричних мереж від точки забезпечення потужності до точки приєднання електроустановок об'єкта замовника першого ступеня потужності виконується протягом 15 робочих днів  від дня оплати замовником вартості приєднання. Для електроустановок другого та третього ступенів потужності цей строк становить відповідно 30 та 45 робочих днів.
1.9 Проектування, будівництво або реконструкція внутрішніх електричних мереж замовника від точки приєднання до його об'єктів (виконується замовником за власний рахунок).
1.10 Підписання договору на поставку  або  користування електроенергією не пізніше 5 днів після введення в експлуатацію електроустановок зовнішнього електрозабезпечення.
1.11 Підключення об'єкта замовника до електромереж компанії не пізніше 5/10 днів після введення в експлуатацію об'єкта замовника в порядку, встановленому законодавством у сфері  містобудування..

Примітка:
1. Для підключення електроустановки замовника до електричних мереж Компанії замовнику необхідно:
  1.1 Сплатити вартість приєднання
  1.2 Надати зареєстровану в територіальному органі Держархбудінспекції України копію Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації
  1.3 Надати документи які підтверджують готовність до експлуатації електроустановки об'єкта заказника.

2. Для підключення будівельного майданчика житлового будинку до електричних мереж Компанії, замовнику необхідно надати копію зареєстрованої в територіальному органі Держархбудінспекції Будівельного паспорта.

 2. Приєднання, яке не є стандартним.

Потужність об'єкту більше 50 кВт і / або відстань від точки забезпечення потужності до точки приєднання більше 300 метрів

2.1 Для приєднання об'єкта замовника до електромереж необхідно надати в структурний підрозділ ПАТ «Одесаобленерго» (службу перспективного розвитку Компанії, Ізмаїльські електричні мережі або Котовські електричні мережі) наступні документи:
       - заяву за встановленою Правилами формою (додається)
    - Ситуаційний план з визначенням місця розміщення електроустановок та копіюванням з топографо-геодезичного плану в масштабі 1: 2000 з визначенням місця розміщення електроустановок, земельної ділянки або прогнозованої точки приєднання.
      - Копію документа, що підтверджує право власності або користування цим об'єктом або, за відсутності об'єкта, право власності або користування земельною ділянкою.
      - Копію відповідним чином оформленої довіреності або іншого документа на право укладання договорів особі, яка уповноважена підписувати договори (при необхідності).

Для оформлення договорів про приєднання необхідно надати:
для фізичних осіб:
         - Копію паспорта та ідентифікаційного коду
для юридичних осіб:
         - Копії свідоцтва про державну реєстрацію,
         -Свідоцтва про реєстрацію платника податку.

2.2 Оформлення договору про приєднання та технічних умов протягом 15/30 робочих днів від дня подачі заяви та надання всіх документів згідно п. 2.1
2.3 Видача замовнику для підписання проекту договору про приєднання, технічних умов, як додатки до договору, або направлення замовнику листа- повідомлення, про те, що документи підготовлені і можна їх отримати в структурному підрозділі компанії.
2.4 Підписання замовником договору про приєднання
2.5 Розробка замовником проектної документації по зовнішньому та внутрішньому електропостачання об'єкта на підставі отриманих технічних умов.
2.6 Узгодження Компанією розробленої замовником проектної документації. Структурний підрозділ Компанії зобов'язаний протягом 15/30 робочих днів від дня отримання проектної документації на узгодження погодити її або повернути замовнику на доопрацювання (із обґрунтованими зауваженнями) у разі відхилень від технічних умов або НТД.
2.7 Видача замовнику рахунку вартості приєднання, визначеної згідно з Методикою за узгодженою проектною документацією.
2.8 Оформлення додаткової угоди до договору про приєднання з визначенням вартості послуги з приєднання.
2.9 Оплата замовником вартості послуги з приєднання.
2.10 Будівництво чи реконструкція Компанією електричних мереж від точки забезпечення потужності до точки приєднання об'єкта замовника (в межах нормативних строків будівництва). Відлік термінів СМР і пусконалагоджувальних робіт починається від дати оплати вартості послуг з приєднання.
2.11 Будівництво чи реконструкція замовником внутрішніх електричних мереж від точки приєднання до електроустановок об'єкта замовника.
2.12 Підписання договору на поставку  або  користування електроенергією не пізніше 5 днів після введення в експлуатацію електроустановок зовнішнього електрозабезпечення.
2.13 Підключення електроустановок  замовника до електромереж компанії на протязі 5/10 днів після введення в експлуатацію об'єкта замовника в порядку, встановленому законодавством у сфері містобудування.

Примітка:
1. Для підключення до електричних мереж Компанії замовнику необхідно:
1.1 Надати зареєстровану в територіальному органі Держархбудінспекції України копію Декларації про готовність об'єкта до експлуатації (для об'єктів 1-3 категорії складності) або копію Сертифікату виданого територіальним органом Держархбудінспекції України (для об'єктів 4-5 категорії складності)
1.2. Підготувати свій об'єкт до подачі напруги, а саме:
1.2.1 Розробити проект електропостачання від точки приєднання до власних електроустановок,
1.2.2 Проект погодити в структурному підрозділі Компанії, яка видала ТУ,
1.2.3 Виконати будівництво (монтаж) внутрішніх електромереж,
1.2.4 Ввести в експлуатацію електромережі від точки підключення до електроустановок замовника.

3. Надання документів

З питань приєднання електроустановок до електричних мереж замовникам необхідно звертатися в структурні підрозділи ПАТ «Одесаобленерго» за місцем розташування об'єктів.
При цьому слід враховувати наступне:
У структурі ПАТ «Одесаобленерго» є Ізмаїльські електричні мережі (ІЕМ) і Котовські електричні мережі (КЕМ).
У підпорядкуванні ІЕМ знаходяться:
1. Арцизький РЕМ
2 .Болградскій РЕМ
3. Ізмаїльський РЕМ
4. Кілійський РЕМ
5. Ренійський РЕМ
6. Саратський РЕМ
7. Тарутинський РЕМ
8. Татарбунарський РЕМ

У підпорядкуванні КЕМ знаходяться:
1. Ананьївський РЕМ
2. Балтський РЕМ
3. Березовський РЕМ
4. Великомихайлівський РЕМ
5. Кодимський РЕМ
6. Котовський РЕМ
7. Красноокнянський РЕМ
8. Любашівський РЕМ
9. Миколаївський РЕМ
10.Савранській РЕМ
11.Фрунзенській РЕМ
12.Ширяевській РЕМ

У прямому підпорядкуванні ПАТ «Одесаобленерго» знаходяться:
1. Північний РЕМ
2. Центральний РЕМ
3. Південний РЕМ
4. Іллічівський РЕМ
5. Білгород-Дністровський РЕМ
6. Біляївський РЕМ
7. Іванівський РЕМ
8. Комінтернівський РЕМ
9. Овідіопольський РЕМ
10.Роздільнянскій РЕМ

Документи на отримання технічних умов стандартного приєднання замовники надають безпосередньо у відповідні РЕМ за місцем розташування об'єкта, крім районів що знаходяться під управлінням Котовських електричних мереж, в яких документи надаються у виробничо-технічний відділ КЕС.
Документи на отримання технічних умов розрахунковою потужністю від 50 до 100 кВт надаються у виробничо-технічний відділ ІЕМ для районів які знаходяться під управлінням ІЕМ.
Документи на отримання технічних умов розрахунковою потужністю до 100 кВт надаються у виробничо-технічний відділ КЕМ для районів які знаходяться під управлінням КЕМ
Документи на отримання технічних умов розрахунковою потужністю від 50 кВт і вище в районах прямого підпорядкування та розрахунковою потужністю вище 100 кВт в районах підлеглих ІЕМ або КЕМ надаються в службу перспективного розвитку ПАТ «Одесаобленерго».

 


ДОДАТОК ДО ПАМ'ЯТКИ

 

НКРЕ 4 квартал 2016

 

НКРЕ за 9 місяців 2016.

 

НКРЕ 1 півріччя 2016.

 

Звітна інформація за 1 квартал 2016 р.

 

Звітна інформація за 1 квартал 2015 р.

 

Звітна інформація за 2-3 квартал 2015 р.

 

Звітна інформація за 4 квартал 2015 р.

 

 Звітна інформація за 1 квартал 2014 р.

 

 

Звітна інформація за 1 півріччя 2014 р.

 

 

Звітна інформація за 3 квартала 2014 р.

 

 

Звітна інформація за IV квартал 2014 р.

 

 


Щодо питання прийняття Постанови  НКРЕКП «Про затвердження величин питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рiк»:

 Обгрунтування

 

 Інформація на сайті НКРЕКП